OPAVA

Informacni_schuzky_opava

Informační schůzky

Oba termíny informačních schůzek pro rodiče předškoláčků již proběhly. Na talentových zkouškách jsme se potkali s velmi šikovnými dětmi a nebylo snadné mezi nimi vybrat. Přesto jsme první třídu již sestavili a moc se těšíme na další školní rok, až se s novými žáčky seznámíme blíže. Všem zájemcům děkujeme a doufáme, že váš budoucí prvňáček bude spokojený, ať už nastoupí kamkoliv.

Letos otevíráme 2. STUPEŇ! Pro zájemce pořádáme informační schůzky, a to pondělí 3. května 2021 v 17.00. A na co se můžete v našich třídách těšit? Na výuku cizích jazyků zpestřenou jazykovými pobyty, práci s moderními technologiemi i podnětné prostředí.

Kdy: 1. stupeň – všem zájemcům děkujeme – třída je již sestavená
         2. stupeň – 3. května 2021 v 17.00

Kde: 1. stupeň – uzavřeno
         2. stupeň – online: http://www.svetvzdelani.cz/meet

Posted in informacni_schuzky_opava | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informacni_schuzky_opava
Svět vzdělání - logo

blok – logo tridy

1.A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Plachá

2.A

Třídní učitelka: Mgr. Zdeňka Sedláčková

Fotogalerie je na „rajčeti“ a je pro veřejnost zaheslovaná… 

3.A

Třídní učitelka: Mgr. Dana Jarošová

Fotogalerie je na „rajčeti“ a je pro veřejnost zaheslovaná… 

4.A

Třídní učitelka: Mgr. Simona Martínková

Fotogalerie je na „rajčeti“ a je pro veřejnost zaheslovaná… 

5.A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Hutařová

Fotogalerie je na „rajčeti“ a je pro veřejnost zaheslovaná… 

Výuka

Hodina angličtiny - půlená hodina s lektorkou angličtiny​
Hodiny Hejného matematiky probíhají ve třídě
Hodiny osobního rozvoje probíhají ve třídě s paní učitelkou třídní
Hodiny informatiky probíhají v počítačové učebně s paní Bečákovou a panem Palkovičem
Hodiny logiky probíhají ve 1. a 2. třídě s paní učitelkou Mirkou Běčákovou a ve 3.-5. třídě s paní učitelkou Markétou Valtrovou.

Naše akce

Opavští třeťáčci si z domu vytvořili laboratoře. Podívejte se!

Opavští třeťáčci si z domu vytvořili laboratoře. Podívejte se!

Úkol pro naše malé badatele zněl jasně: vytvořte vlastní projekt a dokažte nějaký fyzikální či chemický jev. A žáčci se k této nesnadné úloze postavili čelem! Do pokusů se pustili v pohodlí svého domova. Podívejte se na videa. Co myslíte? Dařilo se jim?

Posted in blog, opava | Leave a comment

Reportáž z naší opavské školy

Reportáž z naší opavské školy

Nahlédněte do tříd k našim opavským žáčkům a seznamte se s prostředím, kde vstřebávají nové informace.

Posted in blog, opava | Leave a comment

Žáci z Opavy šijí o sto šest

Žáci z Opavy šijí o sto šest

Nikdy není na škodu naučit se i něco hezkého, co využijeme při každodenních činnostech. Co takhle si něco něco praktického ušít? Naši třeťáčci z Opavy se tohoto úkolu zhostili bravurně! V pracovních činnostech se od začítku roku pustili do šití roušek i prostírání s potiskem. Nakonec si i vlastnoručně připravili okraje a na šicím stroji vytvořili tašky na knihy. Jednou měsíčně totiž děti navštěvují místní knihovnu, tak aby se jim knihy dobře nesly. Krásná práce!

Posted in blog, opava | Leave a comment

Píše se o nás i v Moravskoslezkém kraji

Píše se o nás i v Moravskoslezkém kraji

V současné době máme navázanou spolupráci s několika školami po celé republice. V Moravskoslezkém kraji jsme si za partnery vybarli ZŠ Provaznickou v ostravě-Hrabůvka a ZŠ Englišovu v Opavě. Spolupráce s oběma školami je na vysoké úrovni a my jsme opravdu rádi, že se nám daří podporovat šikovné děti i v Moravskoslezském kraji. Celý článek najdete zde: https://polar.cz/zpravy/pr/11000014957/jak-vybrat-skolu-pro-nadane-deti

Posted in blog, opava, ostrava | Leave a comment

Pohyb a učení jdou ruku v ruce

Pohyb a učení jdou ruku v ruce

Učení na čerstvém vzduchu je nejen příjemné, ale i zdraví prospěšné. A to moc dobře ví i naši opavští třeťáci. Vyrazili do terénu hned na dvě „šipkované“, při kterých si zopakovali své znalosti z různých předmětů. Když naši průzkumníci vyrazili na sopku, čekalo je nejedno překvapení: zábavnou formou si zopakovali učivo českého jazyka a matematiky. Když se o pár dní později vydali na svatou Annu, výprava jim byla ušita přímo na míru. Celou hru totiž připravily jejich dvě spolužačky, které se do organizace pustily s opravdovou pílí. Kamarádi tak brouzdali po okolí a plnili úkoly spojené s přírodovědou a angličtinou. Na konci své výpravy našli poklad ve formě kouzelného psaníčka. Děti si program moc užily a nenápadně tak oprášili i nabité vědomosti ze školy.

Posted in blog, opava | Leave a comment

Škola v přírodě dopadla na jedničku

Škola v přírodě dopadla na jedničku

Naši prvňáčci a druháčci vyrazili z Opavy na pár dní do přírody. V Domašově nad Bystřicí děti zažily spoustu nových dobrodružství a vznikla velká přátelství. Adaptace žáčků z 1. třídy dopadla na výbornou a spolupráce s jejich staršími kamarády byla perfektní. Děti si užívaly krásné okolí, zvířátka i noční oblohu plnou hvězd. Určitě na tento pobyt jen tak nezapomenou.

Posted in blog, opava | Leave a comment

Do říše pohádek

Do říše pohádek

Naši druháčci se v době koronaviru přenesli do pohádkového světa. Každý z nich dostal za úkol ztvárnit pohádku, která mu je blízká. Vznikl tak jedinečný projekt plný krásných příběhů, který je doplněn drobnými ilustracemi malých tvůrců. Krásné dílo!

Posted in blog, opava | Leave a comment

Výlet do nitra sopky

Výlet do nitra sopky

Planeta Země je neskonale zajímavý objekt ke zkoumání, nemyslíte? V tom se shodnou i naši žáčci, kteří se do takového bádání pustili s velkou chutí. Malí badatelé hledali odpovědi na otázky, proč vlastně vznikají sopky, jak asi funguje vesmír a co se skrývá v nitru naší planety. A práce jim šla pěkne od ruky. V týmech tak naši vědátoři plnili spoustu úkolů, počítali, hráli, četli, luštili i zkoumali. Za každý splněný úkol získali  za odměnu jednu věc, kterou mohli použít při závěrečném pokusu: výbuchu sopky. Aby toho nebylo málo, druhý den se žáci vydali přímo do terénu prozkoumat otickou sopku. Odměna za všechno úsilí pak byla opravdu lahodná: špekáčky opečené na ohni chutnaly lépe než kdy předtím.

Posted in blog, opava | Leave a comment

Podzimní nálady ve verších

Podzimní nálady ve verších

Jemná práce s veršem, sebeprezentace, recitace – to vše přinesla našim žáčkům akce s názvem Podzimní nálady ve verších. Jako své hosty měli naši třeťáčci kamarády z vedlejších tříd. A všichni sklidili velký potlesk. Ono postavit se před publikum totiž není žádná hračka! Někteří básně předčítali, jiní recitovali zpaměti. Krásné dopoledne s uměleckým nádechem tak bylo příjemným zpestřením pro diváky i hlavní aktéry.

Posted in blog, opava | Leave a comment

Lidské tělo jako na dlani

Lidské tělo jako na dlani

Spojení angličtiny, výtvarné výchovy i prvouky – takto by se dal popsat projektový den, který měl u žáků veliký úspěch. V týmech tvořili naši kreativci lidské tělo ve vší jeho kráse. Spolužáci si tak mohli prohlédnout trávicí soustavu, kosti, svaly i vnitřní orgány. A to vše v aglickém jazyce. Vznikla opravdu krásná díla, která oslnila nejednoho diváka.

Posted in blog, opava | Leave a comment

Velikonoční pečení

Velikonoční pečení

Hodiny osobnostního rozvoje mohou přinést nejen pozitiva v řešení mezilidských vztahů, ale i něco dobrého na zub. Velikonoce jsou za dveřmi a je třeba v dětech udržovat krásné velikonočné tradice. Proto se naši žáci rozhodli, že se pustí do velikonočního pečení. K ruce jim  byla babička jedné z žákyň, která dopředu připravila kynuté těsto. Díky její pomoci to všem šlo pěkně od ruky. Vůně čerstvého pečiva se linula po celé školy. A ta chuť! Lahoda!

 

 


 

Posted in blog, opava | Leave a comment

Škola sídlí jihozápadním směrem od centra města Opavy, v místní části – Předměstí. Prošla velkou rekonstrukcí a stala se vyhlášenou sportovní školou nejen v opavském okrese, ale v celé České republice. Škola s dlouholetou tradicí ( byla založena roku 1960 ) hrdě nese jméno místního rodáka Judr. Karla Engliše, známého vynikajícího národohospodáře, politika, právníka a filozofa. V roce 1990 byla v Praze založena Společnost Karla Engliše a 1994 zřízena při Masarykově univerzitě v Brně Cena Karla Engliše, udílená každoročně vynikajícímu ekonomovi.

Školní budova ZŠ Englišova byla původně stavěna pro střední školu na Mírové ulici. Základní kámen byl položen 24.4.1960. Budova byla postavena během jednoho roku a 3.9.1961 byla slavnostně otevřena. V prvním roce bylo ve škole 23 tříd a 28 členů pedagogického sboru – 19 učitelek a 9 učitelů. Prvním ředitelem byl Rudolf Broďák. Na jaře 1962 se začalo stavět hřiště. V letech 1968-69 byla ke škola přistavěna další budova s učebnami, kuchyní a jídelnou.

Ve školním roce 1972-73 byla škola pověřena ministerstvem školství k ověřování experimentu moderní koncepce výuky. Nová koncepce pak byla zahájena na všech školách od 1.9.1976. Ve školním roce 1982-83 byly zavedeny matematické třídy a v r. 1986 přešly na ZŠ Englišova sportovní třídy ze ZŠ Boženy Němcové a tím začala slavná éra sportovní školy. V r. 1999 byla vyhlášena nejlepší sportovní školou v České republice. V roce 2000 se stal ředitelem školy Mgr. Jan Škrabal, učitel zeměpisu a tělesné výchovy, který vede školu dodnes.

Školní knihovna

Velká školní knihovna je rozdělena na žákovskou a učitelskou část. Učitelská knihovna je umístěna ve sborovně a obsahuje více jak 1500 svazků. Žákovská knihovna s více ja 6000 svazky je přístupná v informačním centru školy. Odborná literatura, se kterou žáci pracují v hodinách, je umístěna v jednotlivých odborných učebnách.

Stravování

Školní jídelna je umístěna vedle školy, poskytuje denně obědy nejen pro naši školu, ale také pro ZŠ Riegrova a ZŠ Olomoucká. 
Školní družina: 6.00-8.00 a 11.30-17.00 hod.
Školní klub: 12.30-17.00 hod.
Družinu navštěvuje 180 dětí. Družina pořádá některé pravidelné akce – v březnu maškarní karneval, vystoupení ke Dni matek, vánoční posezení, letní tábory, 2x ročně vystoupení v Domově důchodců, celookresní ligu ve fotbale a pálkované.