Jedná se o třídu pro mimořádně nadané?
Naše třídy jsou pro nadané děti vhodné, mimo jiné díky svému individuálnějšímu přístupu, využití Hejného metody výuky matematiky a zaměření na logiku, nejsou ale určeny výhradně jim. Do našich tříd hledáme především ty žáky, jejichž rodičům záleží na vzdělání a rozvoji jejich dětí.
Je součástí přijímacích zkoušek angličtina?
Součástí talentových zkoušek není testování naučených vědomostí, znalosti angličtiny nebo schopnosti číst – naším cílem je zjistit potenciál dětí a vybrat z nich ty, pro které bude studium ve třídě Světa vzdělání největším přínosem.
Co jsou informační schůzky a k čemu slouží?
Pokud vás možnost zaujala, ale potřebovali byste ještě zjistit víc, zastavte se na některé informační schůzce s rodiči budoucích prvňáčků, kde vám rádi přiblížíme průběh výuky v našich třídách a zodpovíme veškeré vaše dotazy. Na informační schůzku se prosím registrujte.
Své dotazy nám můžete poslat i e-mailem.
Jsou hodiny navíc pro děti povinné?
Ano, nadstandardní hodiny jsou nedílnou součástí rozvrhu, děti se jich účastní stejně jako zbytku vyučování. Přestože jsou formálně evidované jako kroužky, od ostatní výuky se ale z pohledu dětí nijak neliší.
Liší se nějak i výuka běžných předmětů?
Výuka ve třídách Světa vzdělání je pozitivně ovlivněná nízkým počtem žáků ve třídě. Třídní učitelka díky tomu má mnohem větší prostor pracovat s každým dítětem individuálně podle jeho potřeb. To ještě podporují půlené hodiny.
Další podstatnou odlišností je i použití Hejného metody výuky matematiky, která děti motivuje k pozitivnímu vztahu k matematice, učí je o matematice přemýšlet a matematická pravidla aktivně objevovat namísto pouhého učení se zpaměti.
Při výuce všech předmětů dbáme i na budování pozitivních vztahů ve třídě. Na těch dále pracujeme i při hodinách osobnostního rozvoje.
Jak po páté třídě vypadá typické dítě, které absolvovalo třídu Světa vzdělání?
Dítě, které prošlo některou z našich tříd, má obvykle rozvinuté logické uvažování, pozitivní vztah k matematice a nad matematickými zákonitostmi samostatně přemýšlí, nespokojuje se s pouhým učením zpaměti. Osvojilo si základy angličtiny, na kterých bude dále stavět, a nebojí se angličtinu používat. Ví, jak se efektivně učit, jak se správně chovat k ostatním i jak nakládat se svými silnými a slabými stránkami. Rozumí základům programování a umí vyhledávat informace na zadané téma, posoudit jejich hodnotu a věrohodnost a správně pracovat se zdroji. Má chuť se dál učit a ke škole má pozitivní vztah.
Proč Hejného metoda výuky matematiky?
Věříme, že Hejného metoda je optimálním prostředkem pro rozvoj logického myšlení u dětí stejně jako jejich pozitivního vztahu k matematice. Děti jsou při hodinách Hejného matematiky obvykle aktivní, nečekají, až jim učitel řekne správný postup, ale nad úlohami se samostatně zamýšlejí. Navrhují vlastní řešení a chyby vnímají jako přirozenou součást učení. A na hodiny matematiky se těší. Právě pozitivní vztah k matematice a schopnost samostatně přemýšlet nad problémem považujeme za klíčové.
Proč hodiny osobnostního rozvoje?
Cílem školy není jen předat dětem vědomosti, ale naučit je i cenným dovednostem. Hodiny osobnostního rozvoje a etiky se zaměřují na takové dovednosti, díky kterým děti dovedou správně komunikovat s ostatními, budou si umět poradit s vlastními silnými a slabými stránkami, dokáží pracovat se svými emocemi a osvojí si řadu různých způsobů, jak se učit.
Proč se učit logiku?
Chceme, aby děti uměly přemýšlet logicky, aby uvažovaly samostatně a nebály se přijít s vlastním kreativním řešením. Hodiny logiky v tomto směru dále podporují Hejného metodu.
Proč angličtina?
Čím dříve s jazykem děti přijdou do kontaktu, tím snáze si osvojí zásady správné výslovnosti a s jazykem se lépe sžijí. Skrze hru, říkadla a první jednoduché fráze děti v našich třídách začínají anglicky mluvit dřív, než se dostaví tréma z komunikace v cizím jazyce, a další studium jazyka je tak pro ně jednodušší.
Proč programování?
Díky programování se děti učí myslet v algoritmech. Schopnost rozdělit si problém na jednodušší, zvládnutelné kroky, které povedou k cíli, se v dnešní době velmi cení.
Jak se přihlásit
Jak se přihlásit
Zaujaly vás třídy Světa vzdělání a rozhodli jste se, že jsou pro vaše dítě to pravé? Vyplňte naši elektronickou přihlášku.
Nejdříve se zaregistrujte do přihláškového systému, přijde vám ověřovací e-mail, který je potřeba potvrdit. Po jeho potvrzení již můžete podat přihlášku na konkrétní školu. Termíny talentových zkoušek vypisujeme postupně. Jakmile termín vypíšeme, přijde vám upozornění na e-mail. Můžete si vybrat den a čas, který vám nejvíce vyhovuje. Vypisujeme minimálně dva termíny pro každou školu.
Potřebujete ještě další informace?
Vyberte si některý termín informační schůzky s rodiči budoucích prvňáčků – tam vám rádi řekneme více a zodpovíme vaše dotazy.