Den učitelů

Příběhy dětí o vyučovacích hodinách, které se jim nejvíce líbily

Pavel Juřenčák 3.B

Baví mě matematika, učíme se násobilku, Indické násobení a paní učitelka Veronika Jetelinová to umí převést do zábavných her. Nikdy to není nuda, ale zábava. Doma mě učení štve. Máme skvělou paní učitelku, která chápe, jak se cítíme a dělá vše, abychom se nenudili a měli se dobře. Hodina, o které budu psát, je prvouka 22. 3. 2023. Učili jsme se o vodě. Dívali jsme se na video NEZkreslená věda voda a dělali jsme myšlenkové mapy. Nejvíce mě bavily myšlenkové mapy. (Myšlenková mapa je hlavní téma, které se rozvíjí do více témat viz Obrázek😊)

Na myšlenkových mapách se mi líbí že rozvíjíme svou kreativitu a tvořivost.

Jméno žáka: Sofie Raková, ZŠ Komenium Olomouc
Třída: 2. A
Předmět: Anglický jazyk
Učitel: Mgr. Kateřina Povýšilová

Líbila se mi hodina angličtiny, ve které jsme se učili lesní zvířata. Naučili jsme se, jak se anglicky řekne divoké prase, vlk, medvěd, sova, orel, srnka, liška, ježek, veverka a krtek. Jsem ráda, že mi paní učitelka Katka dovolí hrát svoji Maggie, kterou jsem si přála ke svátku. Videa se Stevem a Maggie mě moc baví, takže je sleduji i doma. Všechny hodiny s paní učitelkou jsou zábavné a mám ji ráda. Nejlepší je, že paní učitelka mluví v hodině pořád anglicky. 

 

Příběh Víta Beneše z 1.B paní učitelky PhDr. Aleny Novákové ze ZŠ Křídlovické

Hrozně se mně líbila hodina matematiky, kde jsme se učili počítat pomocí slovní úlohy se zastávkami autobusů. Nejdřív jsem myslel, že je to jinak, ale potom nám to paní učitelka vysvětlila a já jsem to pochopil a bylo to moc zábavný. Kuličky znamenaly zastávky a čísla byly počty lidí. Učili jsme se sčítat a odečítat podle toho, kolik lidí nastoupilo nebo vystoupilo na zastávce. 

Jméno žáka: Viktorie Anna Slámová  
Třída: 1.B, Křídlovická 
Předmět: Výtvarná výchova
Učitel: PhDr. Alena Nováková 

Nejdřív nám paní učitelka dala velký bílý papír. Pak jsme hnědou barvou a štětcem namalovali strom i s kořeny přes celý papír. Pak jsme hnědou voskovkou nakreslili hlínu a bílou barvou jsme nakreslili nad hlínu sníh. Pak jsme z černého papíru vystřihli několik oválků, které jsme nalepili do kmene stromu. Pak jsme nějaké černé oválky nalepili i do hlíny.  

Pak jsme vystřihli několik zvířátek, které jsme nalepili do těchto oválků, jako do jejich pelíšků. Na příklad: sovičku, veverku, lištičku, vlka, mývala, ježečka, myšičku a zajíčka. Pak jsme do koruny stromu nalepili hnízdečko s vajíčky a taky ptáka, který letěl ke svému hnízdu. Pak jsme nakreslili modrou voskovkou nebe a zářící sluníčko. A pak jsme ještě nakreslili pár barvených ptáčků, jak letí na obloze. A pak jsme už jenom nakreslili mraky na oblohu. Tato hodina se mně se moc líbila, protože jsme vyráběli domov pro zvířátka.

 

Příběh Stely Stachurové z Frenštátu pod Radhoštěm, 1.B. Má ráda hodiny prvouky s pani učitelkou Pavlou Novotnou

Žák Jakub Kišantal, ZŠ Staňkova Pardubice, třída 1.C, třídní učitelka Marcela Makarová.

“Nejvíc se mi líbila hodina tělocviku, kde jsme trénovali skok přes švédskou bednu. Tělocvik považuju za nejlepší hodiny z rozvrhu, protože si při něm můžeme natrénovat svaly a navíc svaly jsou opravdu moc zdravé. Paní učitelka Marcela Makarová nám zadává dobré cviky a vymýšlí super hry, třeba fotbal nebo ovečky pojďte domů.” 

Příběhy dětí posílejte do pondělí 27. 3. 2023 do 19 hodin na pribehy@svetvzdelani.cz

Příběh Elišky Blanářové, která chodí na ZŠ Křídlovická do 1.B, paní učitelka PhDr. Alena Nováková

Nejvíc mě baví český jazyk s naší paní učitelkou, protože jsem se naučila číst a psát. Můžu si sama číst knížky, a nápisy všude kolem nás… a psaní mě baví ještě víc. Píšu rodičům přáníčka a různá psaní s kamarádkama.