KOPŘIVNICE

Video Kopřivnice

Posted in blog, informacni_schuzky_koprivnice | Leave a comment

Informacni_schuzky_koprivnice

Informační schůzky

Oba termíny informačních schůzek pro rodiče předškoláčků již proběhly. Na talentových zkouškách jsme se potkali s velmi šikovnými dětmi a nebylo snadné mezi nimi vybrat. Přesto jsme první třídu již sestavili a moc se těšíme na další školní rok, až se s novými žáčky seznámíme blíže.

I když máme novou třídu již sestavou, zůstalo nám pár volných míst. Přihlášky stále přijímáme. Pokud máte zájem stát se součástí našeho konceptu, kontaktujte nás na emailu:  info@svetvzdelani.cz nebo na tel: +420 739 992 212.

Kdy: všem zájemcům děkujeme – ještě máme pár volných míst – přihlášky stále přijímáme

Posted in informacni_schuzky_koprivnice | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Informacni_schuzky_koprivnice

blok – logo tridy

Svět vzdělání - logo

1.

Třídní učitelka: Mgr. Martina Petrlíková

Naše akce

Adapťáček v 1. A

Adapťáček v 1.A

V pátek 17. 9. zažili prvňáčci netradiční dopoledne. Abychom jim usnadnili start v novém prostředí a novém kolektivu, uspořádali jsme adapťáček. Tříhodinový program byl pestrý a nabitý aktivitami, jejichž cílem bylo lépe se vzájemně poznat, stmelit se, a hlavně zažít legraci. Škola přece není jen o učení! Pravdou je, že některé děti z třídy Světa vzdělání chtěly raději zůstat v lavici u knížek, ale nakonec se podařilo všechny zapojit. A bylo to fajn! 

Program vedla školní psycholožka. Nejprve se dětem představila a vysvětlila, co vše se ve škole dělá. Pak už jsme se pustili do hraní. Hráli jsme hry na zafixování jmen nových spolužáků. Následně celá třída „balila batohy“ na školní výlet na pustý ostrov. Děti měly za úkol nakreslit do svého kouzelného batůžku vše, co mají opravdu rády a bez čeho by se neobešly. Své dílko pak představily ostatním spolužákům. Žádný adapťák se neobejde bez aktivity, která je zaměřena na lepší poznání nové paní učitelky. Děti se při hře na pravdivá a lživá tvrzení dozvěděly, kde paní učitelka bydlí, jaké má doma zvířátko, co ráda dělá a třeba taky jakou má ráda čokoládu. Při poslední hře byla pro většinu dětí velká legrace. Kdo hodil šestku a rychle se oblékl do zimního, mohl si dopřát křupavou dobrůtku, než ho někdo jiný vystřídal. Program jsme uzavřeli veselou písničkou o kamarádech. Děti neminula drobná sladká odměna azasloužený oběd. 

Adapťáček byl také přínosem pro nás – pedagogické pracovníky. Odlišné reakce a prožívání emocí dětí při některých hrách nám poskytly náměty pro další práci s jednotlivými žáky i s celým třídním kolektivem.

Mgr. Radka Miková, Mgr. Monika Tomanová

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Projektový den se vzácným hostem

Projektový den se vzácným hostem

Čím bych chtěl být? Kde bych chtěl jednou pracovat?….To jsou jen některé otázky, které si prvňáčci pokládali při projektovém vyučování.  U této příležitosti se on-line propojili se vzácným hostem, s  p. Hanzelkou, který pracuje jako pilot. Děti  byly seznámeny s konstrukcí letadla, s přípravou pilota před vstupem na palubu, ale také s legendárním strojem SR-71 Blackbird – s nejrychlejším letadlem na světě, které je k vidění v Národním muzeu letectví a kosmonautiky ve Washingtonu. Pan Hanzelka dětem promítnul hned několik vzácných záběrů z pilotní kabiny, tj. výstup i sestup letadla, vlétání do přízemní mlhy, pohled na přístav Livorno či záznam bouřky a přeháněk u Vancouveru  v Kanadě. Náš host ochotně odpovídal na zvídavé otázky dětí, které si předem pečlivě připravily. Děkujeme. 

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Zatmění slunce

Zatmění slunce

Ve čtvrtek 10. června ve 12: 20 hod  prvňáčci pozorovali částečné zatmění Slunce. Tento vzácný úkaz, který byl k vidění opět po šesti letech, děti pozorovaly přes speciální filtr z hvězdárny. Všechny děti měly tak příležitost se přesvědčit, jak hluboko do kotouče Slunce se Měsíc zanoří.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Naše město

Naše město

Prvňáčci naší školy poznávali  své nejbližší okolí. Své putování započali u nejstarší stavby  s číslem popisným jedna u Muzea Fojtství, kde si vyzkoušeli pár skautských aktivit při příležitosti Výstavy 100 let kopřivnického skautingu. Žáci luštili šifry, házeli poleny, uzlovali, ale také hráli skalní golf. Navštívili novogotickou Schustalovu a Raškovu hrobku  na starém hřbitově, nakoukli do kostela sv. Bartoloměje a prohlédli si historický vůz Slovenskou strelu z r. 1936 v proskleném depozitáři u Muzea nákladních automobilů Tatra. Odměnou byla dětem osvěžující zmrzlina v místní cukrárně.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Děti vystopovaly zajíce, srnce i medvěda

Děti vystopovaly zajíce, srnce i medvěda

Víte, k čemu je zima jako stvořená? No přece ke studování zvířecích stop. A právě do tohoto projektu se pustili i naši kopřivničtí prvňáčci, kteří se učili nejen poznávat stopy lesních zvířat, ale seznámili se i se způsobem života jednotlivých živočichů právě v zimním období. Žáčci lepili, stříhali a hledali řešení různých zapeklitých úkolů. A šlo jim to jako po másle! Tématem projektu ovšem nebyla jen zvířata, ale i zima samotná. Děti se učily pracovat s naučným textem a pohybově ztvárnily báseň o křehké sněhové vločce. Celý den se nesl v duchu vzájemné spolupráce a otevřené komunikace. Prvňáčci si tak odnesli cenné informace, které ocení i v praxi, například na procházce v lese.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Co na Svět vzdělání říkají rodiče? Kopřivnice

Co na Svět vzdělání říkají rodiče? Kopřivnice

Jak jsou s naším konceptem spokojení rodiče? Poslechněte si názor jedné maminky, která se rozhodla dát svého předškoláčka do třídy v Kopřivnici. Právě v Kopřivnici jsme otevřeli vloni v září první třídu, takže zde začínáme. A spolupráci se ZŠ 17. listopadu si nemůžeme vynachválit. 

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Druhé pololetí našich kopřivnických prvňáčků očima reportéra

Druhé pololetí našich kopřivnických prvňáčků očima reportéra

Školní rok se přehoupl do druhé poloviny. Ve čtvrtek školáci dostali pololetní hodnocení a v pátek měli zasloužené jednodenní prázdniny spojené s volným víkendem. V pondělí už bude výuka opět pokračovat, přestože pro většinu žáků stále jen distančně. Více v článku Novojičínského deníku: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-koprivnici-funguje-trida-s-rozsirenou-vyukou-20210129.html

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Podívejte se, jak to chodí u prvňáčků v Kopřivnici

Podívejte se, jak to chodí u prvňáčků v Kopřivnici

Letos v září jsme otevřeli novou třídu v Kopřivnici. A prvňáčkům se daří skvěle! Nejen, že online výuku zvládli bravurně, ale rozšířená výuka jim doslova svědčí. Podívejte se na video.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Kopřivničtí prvňáčci zbožňují matiku

Kopřivničtí prvňáčci zbožňují matiku

Letos v září jsme otevřeli další první třídu v Kopřivnici. A prvňáčkům se daří skvěle! Učivo je pro ně zábava a v rámci výuky je vždycky čas si hrát. Vždyť hrou se nejlíp učí!  Děti ke svým aktivitám využívají prostornou třídu plnou lákavých pomůcek a pohodlných křesílek. Mezi oblíbené předměty našich žáčků patří matematika. Počítání s pohybem a v pohádkových prostředích je totiž skvěle strávený čas.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Návštěva z nebe i z pekla

Návštěva z nebe i z pekla

Za našimi prvňáčky z Kopřivnice přijela vzácná návštěva. Kromě Mikuláše a čerta Patrona se dostavil i sám Lucifer, Černochlup, Koumes, Vilibald a Mezoul. Čertí rojení se konalo za přítomnosti Belzebebky, Mefistky a Filištíny. Nikdo neskončil v pekelných kotlích, jelikož bezpečí všech zúčastněných zajišťovaly dobrosrdečné andělky. Celé dopoledne se vyrábělo, luštilo, vybarvovalo a tancoval se čertí tanec. Čerti překonali sami sebe a vyslechli si zprávy z Nebeského zpravodaje, kde se dozvěděli o zmizení Ježíška, po kterém pátrá Nebeská detektivní kancelář nejen v nebi, ale také na zemi. Snad se Ježíšek do Štědrého dne najde, ať mohou všichni lidé v klidu rozjímat.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

V Kopřivnici se školili učitelé i rodiče

V Kopřivnici se školili učitelé i rodiče

V Kopřivnici jsme se podíleli na semináři o nadaných dětech. Účast byla hojná, za to moc děkujeme. Sjeli se za námi učitelky z mateřských i základních škol ze širokého okolí. Pedagogové se tak dozvěděli, jak poznat nadané dítě, do jaké skupiny ho zařadit a jak s ním pracovat. Spoustu učitelů si totiž s nadanými dětmi neví rady a tyto děti pak ztrácí o výklad zájem. Tím se v nich zabíjí touha po poznání. Pedagogickým workshopem ovšem tohle edukativní odpoledne neskončilo. Na něj plynule navázal seminář o Hejného metodě výuce matematiky. Konferenční místnost se zaplnila rodiči, kteří chtějí formě této výuky porozumět, popřípadě se dozvědět něco o třídě Světa vzdělání. Tomáš Blumenstein Hejného metodu představil a poukázal na její výhody. Také názorně předvedl, v čem tato metoda spočívá a rodiče si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak tento princip funguje. 

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment

Informační schůzky pro rodiče v Kopřivnici

Informační schůzky pro rodiče

V lednu jsme pořádali na kopřivnické ZŠ 17. listopadu informační schůzky. Děkujeme za příjemné přijetí a hezké pozdní odpoledne ve společnosti přátelských rodičů. Příjemně jsme si popovídali na téma současného školství a zodpověděli snad všechny dotazy. Pokud jste nestihli tento termín informačních schůzek, nezoufejte. Moc dobře si uvědomujeme, že času je málo a povinností mnoho, proto pořádáme ještě jeden termín.Zveme vás tímto na ONLINE informační schůzky, které se budou konat 8. dubna v 15.30.

Posted in blog, koprivnice | Leave a comment